На допомогу школяреві

Комп'ютер, телебачення, погане освітлення приміщень, читання лежачі - це все призводить до погіршення зору, а ми ж іще зовсім юні. Як же уникнути всього цього? Ці питання змусили нас до активної роботи і спонукали до випуску даної статті.
Тому ознайомтесь і збережіть власний зір!

Короткозорість у школяра: причини, лікування, профілактика
     
 Проблеми із зором стоять на першому місці у школярів. Велика кількість учнів після кількох років, проведених у школі, починає погано бачити. І особливо поширене таке захворювання, як короткозорість.
     Короткозорість і причини її виникнення
     Найчастіше короткозорість виникає у школярів 1-3 класів. Якщо її не лікувати, така хвороба може прогресувати. У наслідку це призведе до інвалідності, а людині буде важче реалізувати себе в професії. 
     Причиною короткозорості називають раннє навчання читанню та письму в неправильних умовах. Так, діти вчаться писати і читати на більш близькій відстані, ніж слід. У маленьких дітей око ще не здатне сприймати інформацію на близькій відстані. Якщо на зір малюка є постійне навантаження, склера ока розтягується, у дитини розвивається дефект. Школяр стає неуважним, йому важко розгледіти написане на дошці, він не активний в іграх або на заняттях. При такій хворобі у дитини можуть спостерігатися головні болі чи стомлюваність очей.
Як допомогти школяреві?
 Якщо у твоєї дитини вже є короткозорість, її лікування буде проводитися тільки під наглядом окуліста. Лікар призначить необхідні препарати, які допоможуть впоратися з проблемою.
       Але тобі важливо допомогти школяреві отримувати знання без додаткового навантаження на очі. Для цього поговори з учителем, нехай школяра пересадять на першу парту. Тоді йому буде легше засвоювати інформацію. Попередь класного керівника про проблему. Тоді він зможе допомогти твоїй дитині, якщо малюк буде некомфортно почувати себе на уроці.
      Короткозорим дітям також призначають гімнастику для очей і лікувальну фізкультуру. Виконувати такі вправи необхідно щодня.
 Як попередити короткозорість? 

     Важливою є профілактика короткозорості, що залежить тільки від тебе. Дотримуйся зі школярем режиму дня - йому потрібно багато рухатися, правильно харчуватися, вживати побільше продуктів з вітамінами і мінералами. 
      Школяр повинен читати тільки при хорошому освітленні, при цьому правильно сидіти (з рівною спиною). Дивись, щоб дитина не згинала шию або спину під час читання. Книга або зошит повинні знаходитися на рівні 30-35 сантиметрів від очей. Не слід читати на боці або в лежачому положенні. Це також сприяє появі короткозорості. Між домашніми заняттями слід робити 10-15 хвилинні перерви. І краще, якщо цей час школяр буде проводити на свіжому повітрі. Сидіти за підручником не слід більше 40 хвилин.
      У тих дітей, які багато часу проводять біля телевізора або за комп'ютером, проблеми з очима зустрічаються набагато частіше. Не дозволяй школяреві довго сидіти перед екраном. Відстань до телевізора має бути не менше 2,5 метрів.
       Не потрібно дозволяти дитині читати або писати в автомобілі, поїзді, тролейбусі.
Короткозорість у школяра: причини, лікування, профілактика
 Мала рухова активність також не сприяє хорошому здоров'ю школяра. Нехай дитина якомога більше займається спортом, гімнастикою, а також грає з друзями на вулиці. Ці нехитрі правила допоможуть тобі уберегти зір дитини. Ти не тільки позбавиш школяра від короткозорості, але і від інших проблем із зором.
     Якщо ж ти помітила, що школяр починає погано бачити, він мружиться, не може зосередитися або постійно втомлюється, запишися на консультацію до лікаря. Вчасно виявлена короткозорість - це можливість лікування дитини. Вона не буде прогресувати, а зір малюка не погіршиться, що дуже важливо для майбутнього твого школяра.

Комментариев нет:

Отправить комментарий